Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe võitsid Monte-Carlo ralli! WRC2 klassi võitjad selgusid viimasel katsel.

Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe võtsid hooaja avaetapilt maksimumpunktid!

Monte-Carlo ralli jätkus pühapäeval kolme kiiruskatsega, mille jooksul ootas võistlejaid ees 52,12 võistluskilomeetrit. Hooaja 2024 avaralli viimast võistluspäeva alustasid liidrina Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1), kelle edu Sebastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) ees oli 3,3 sekundit. Ott Tänak / Martin Järveoja läksid päevale vastu neljandalt kohal ja jäid meeskonnakaaslastest 1.46,9 kaugusele. Kuna laupäeval olid esimesed MM-punktid jagatud, siis algas ralli selles osas nö. algusest, et esimest korda algas heitlus pühapäeva punktide nimel.

Pühapäevale starditi järgevate rehvivalikutega.

Ralli liidrid Neuville / Wydeghe alustasid pühapäeva sealt, kus laupäeval olid pooleli jätnud ja võitsid kõik viimase päeva kiiruskatsed. Suurepärane tempo tähendas, et belglastele kuulus lisaks laupäeval võidetud 18 punktile ka pühapäeva 7 + punktikatse 5. See oli Neuville karjääri teine Monte võit ja üldse 20. MM-ralli võit. Wydaeghe polnud varem Montes võitnud. Belgia võistluspaar võitis nädalavahetusel sõidetud 17. katsest 9.

“Mul pole sõnu, kui aus olla. Kõik tundus see nädalavahetus hästi, auto ja kogu meeskond. See on hea mida meeskond tegi Cyrili juhtimisel, see annab tulevikuks hea aluse. Meil oli hea viimane katse ja auto oli imeline,“ võttis õnnelik Neuville ralli finišis kokku.

Ralli lõpuks võitjatest 16,1 sekundi kaugusele jäänud Ogier / Landais teenisid pühapäeval kolmanda koha punktid ja lisaks veel punktikatselt 4. Nende nädalavahetuse kogu saldoks jäi 24.

„Kena võitlus on Thierryga, selle kohta ei ütle ma midagi, müts maha tema ees. Minu jaoks oli see nädal väga keeruline, eriti reedel. Esmaspäeval pidin hüvasti jätma inimesega, kes oli mulle väga eriline. Tema aitas mind autosporti,“ sõnas väga emotsionaalne Ogier ralli kokkuvõtteks.

Absoluutarvestuse kolmanda koha said lõpuks Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rall1), kelle autol vahetati nädalavahetusel kolmel korral hübriidi. Lõpuks jäid nad liidritest 45,2 sekundi kaugusele. Brittidele kuulus pühapäeva teised punktid ja punktikatse kaks.

“Ralli lõpuks ei olnud me piisavalt kiired, et võidu eest heidelda. On nagu on. Potentsiaal oli olemas, aga laupäeva pealelõuna ei õnnestunud. Sellel katsel olid rehvid päris halvas seisus,“ sõnas Evans viimase katse finišis.

Ott Tänak / Martin Järveoja Hyundai comeback võistlus lõppes neljanda kohaga

Tänak /Järveoja esimene comeback võistlus Hyundai värvides lõppes neljanda kohaga.  neljandad ja teenisid punktikatsetl kaks lisapunkti. Kümnele laupäeva teenitud punktile lisasid eestlased pühapäeval juurde 4+1.

„Võtame selle tulemuse siit kaasa, kuigi polnud lihtne ja oli palju õppida. See on nüüd tehtud ja vaatame, mis edasi. Rootsis ootab ees uus seiklus,“ sõnas Tänak ralli kokkuvõtteks.

Viimase võistluspäeva kõige põnevamad sündmused rullusid lahti WRC2 klassis. Yohan Rossel / Arnaud Dunand (Citroen C3 Rally2) alustasid viimast võistluspäeva 6,9 sekundilises kaotuses ja kolmandalt kohalt, kuid võitsid kõik pühapäevased katsed ja ka ralli 4 sekundilise eduga esimest rallit Škoda Fabia RS Rally2 autoga ja uue kaardilugejaga sõitnud Pepe Lopez ees.

Punktiseis Monte-Carlo ralli järgselt

Vaata ka Powerstage ja Masinawärk Monte-Carlo ralli neljanda võistluspäeva päevikut, kus oli külaliseks Tarmo Hõbe ja tuli lisaks Monte sündmustele juttu ka juulis sõidetavast ERC Rally Estoniast.

Autoralli MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast Rootsis, kus lisaks Tänak / Järveojale on eestlastest stardis Georg Linnamäe, Gregor Jeets / Timo Taniel ja Romet Jürgenson / Siim Oja.

Fotod: Hyundai Motorsport