Toyota Gazoo Racing kinnitas Jaapanis toimunud pressikonverentsil WRC hooaja 2024 kooseisu. Valitsevad meistrid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen võtavad aja maha ja teevad kaasa osalise hooaja.

Toyota TGR WRT jätkab ka 2024 hooajal samas kooseisus, kuid Rovanperä ja Ogier ei sõida kaasa täishooaega

Toyota Gazoo Racing World Rally Teamil on hea meel kinnitada oma 2024. aasta FIA autoralli MM-hooaja kooseis, mil meeskonna eesmärk on võita taas nii tootjate, sõitjate, kui ka kaardilugejate MM-tiitlid.

Kalle Rovanperäst sai tänavu 23. aastasena kõigi aegade noorim kahekordne WRC maailmameister. Soomlane on sõlminud uue mitmeaastase lepingu TGR-WRT-ga. Pärast märkimisväärset tõusmist spordi tippu, osaleb Rovanperä 2024. aastal valitud ralliprogrammis koos kaardilugeja Jonne Halttuneniga. See võimaldab tal mõnda aega eemalduda maailmameistritiitli nimel võistlemise pingelistest nõudmistest ja nautida sõitmist erinevatel distsipliinidel, sealhulgas driftis, täiustades veelgi oma oskusi ja kogemusi rooli taga.

Kaheksakordne maailmameister Sébastien Ogier saavutas oma viimased tiitlid TGR-WRT-ga aastatel 2020 ja 21, enne kui ta põhikohaga võistluselt tagasi astus. Ta jääb meeskonna võtmemängijaks ka tuleval hooajal. Tänavu võitis ta Monte Carlos, Mehhikos ja Keenias ning järgmisel hooajal võistleb taas osalises programmis koos Vincent Landaisega.

Samuti on meeskonnal hea meel jätkata järgmistel hooaegadel koostööd Elfyn Evansiga Alates TGR-WRT-ga liitumisest on Evans end tõestanud regulaarse meistritiitli pretendendina, saavutades nelja aasta jooksul kolm korda teise koha – sealhulgas 2023. aastal, kui võitis etapid Horvaatias, Soomes ja Jaapanis. Selle hooaja edusammudele tuginedes astub ta koos kaassõitja Scott Martiniga 2024. aastasse eesmärgiga võistelda oma esimeste maailmameistritiitli nimel.

Takamoto Katsuta kuulub samuti meeskonna koosseisu ja sõidab koos Aaron Johnstoniga täishooaja GR Yaris Rally1 hübriidautol. Toyota Gazoo Racing WRC Challenge Programmi liige Katsuta astus 2023. aastal meeskonna põhikoosseisu ja aitas Soome rallil suurepärase poodiumikohaga kaasa tootjate meistrivõistluste edule.

Toyota Gazoo Racing WRT meeskonna juht Jari-Matti Latvala

“Meil on väga hea meel, et saame oma võistlejate koosseisu tulevikuks koos hoida. Tore on teada, et meil on nii tugev meeskond sõitjaid, kes tunnevad end meie autos ja meeskonnas koduselt ning soovivad meiega koostööd jätkata. Kalle programm on 2024. aastal veidi teistsugune, kuid meie jaoks on oluline, et ta on Toyota piloot ja ta tahab jääda meeskonna juurde ning nautida oma kirge ralli vastu. Kuigi ta on noor on ta sõitnud ralliautodega juba pikemat aega tõsisel tasemel ja ta tunneb, et osaline hooaeh oleks talle praegu parim, et saaksime tulevikus koos rohkem täishooaegu teha. Samuti on tore, et Seb meiega jätkab ja see tähendab, et koos Kallega on meil tootjate meistritiitli kaitsmisel tugevaks varaks kaks mitmekordset maailmameistrit. Elfyn on sel aastal taas näidanud, et suudab rallisid võita ja meistritiitli eest võistelda ning me teame, et ta annab endast parima igal ajal. Taka tõestas tänavusel Soome rallil, et suudab olla poodiumil ka kõige kiirematel rallidel ja loodetavasti näeme teda järgmisel hooajal peaaegu igal rallil poodiumipretendendina.”

Kalle Rovanperä

“Olen väga põnevil, et sõlmisin TGR-WRT-ga mitmeaastase lepingu ja jätkan meeskonnaga tööd. Järgmisel aastal sõidan vaid mõnel etapil ja selle suurim põhjus on see, et olen sõitnud rallit juba 15 aastat, mis on päris pikk aeg ja kuigi viimased hooajad on olnud muidugi imelised, on need olnud ka vaimselt ja füüsiliselt väga nõudlikud. Tundsin, et nüüd oleks hea hetk aastaks aeg maha võtta, akusid laadida ja siis taas täiskohaga tagasi naasta, et taas täie rünnakuga meistritiitli nimel võidelda. Naudin igasugust motorsporti ja ootan põnevusega driftimist ja võib-olla ka mõnda muud lahedat, mille järgmisel aastal valime.”

DirtsFish intervjuu Kalle Rovanperä ja tema konkurentidega Kalle uudise järel.

Elfyn Evans

“Ootan põnevusega hooaega, mis on minu viies järjestikune aasta meeskonnaga. Oleme viimase nelja aasta jooksul saavutanud suuri edusamme ja ma olen põnevil, et saan seda lugu Toyota Gazoo Racinguga jätkata. Alates meeskonnaga liitumisest olen tundnud kogu meeskonna tuge, et ma tunneksin end GR Yaris Rally1 autos mugavalt. Oleme sel aastal jätkanud edusamme ja tuginedes sellele tahame olla 2024. aastal veelgi paremad. Meil on koos veel palju saavutada ja ma olen tuleviku suhtes põnevil. Nagu alati, on eesmärk võita, olgu see siis igal rallil või meistrivõistlustel.”

Sebastien Ogier

“Muidugi on mul väga hea meel, et saan ka järgmisel aastal Toyota Gazoo Racingu meeskonnas olla. 2023. aasta hooaeg on olnud minu jaoks ja mis veelgi olulisem meeskonna jaoks õnnestumine, sest suutsime uuesti võita kõik kolm tiitlit. Ootan põnevusega sellesse keskkonda jäämist, et meie edulugu koos jätkata. Mulle väga meeldib suhe, mis mul kogu meeskonnaga on ja minu jaoks ei olnud kunagi kahtlust, et tahan jääda TGR võistlusvormi. Naudin väga tasakaalu mida selline osaline programm mulle annab ja järgmine hooaeg peaks selles osas üsna sarnane olema. Niikaua kui edu on minu ja meeskonna jaoks olemas, arvan, et peaksime proovima sarnasel viisil jätkata.”

Takamoto Katsuta

“Olen väga põnevil, et saan järgmisel aastal TGR-WRT-ga uut hooaega alustada. Õppisin sel aastal palju – mõned rallid olid minu jaoks head ja mõned mitte nii head, kuid need on muutnud mind tugevamaks ja loodetavasti aitab see mind edaspidi. Järgmine aasta on oluline tõestada mida suudan ja ma püüan teha sellest oma senise karjääri parima hooaja. Suur aitäh meeskonnale ja kõigile, kes mind toetanud. Mul on olnud väga hea võimalus saada samm-sammult rallikogemust alates TGR WRC Challenge Programmiga liitumisest 2015. aastal. Nüüd püüan teha järgmise sammu, et võidelda paremate tulemuste ning poodiumite ja võitude nimel.“

Milliseid tiitleid saab Toyota järgmine aasta kodurallil Jaapanis tähistada, selgub juba aasta pärast

Foto: Toyota Gazoo Racing

Back to top button