Toyotale Jaapanis MM-ajaloo teine kolmikvõit! Tänak / Järveoja viimane ralli Fordiga lõppes kuuenda kohaga.

Toyotale koduetapilt suurepärane kolmikvõit!

Autoralli MM-hooaja 2023 viimasel võistluspäeval tuli võistlejatel sõita kuus katset ja läbida veidi alla 85 katsekilomeetri. Kui esikolmik kuhu kuulusid vaid Toyota võistluspaarid ja mida juhtisid Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) liikusid kolmikvõidu suunas, siis heitluses neljandale kohale oli mängus veel kolm võistluspaari – Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1), Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) ja Takamoto Katsuta / Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1).

Laupäeval kaheksast katsest pooled võitnud Katsuta alustas eelmainitud kolmikust hommikut kõige paremini ja oli rehvivahetus pausiks tõusnud koha võrra. Kui hommikul oli jaapanlase vahe neljandat kohta hoidnud Lappist olnud 40,9 sekundit, siis nüüd oli jäänud veel 16,2.

Taka üritas ka kohe teise ringi alguses, kuid kuna tema Toyota rehvidel puudus millegipärast korralik pidamine, siis suuri riske võtta ei saanud ja tuli hoopis Lappile 10,4 sekundit tagasi anda. Sellega oli ka heitlus neljandale kohale lõppenud ja lõpuks üheksa kiiruskatset võitu võtnud Katsutale hooaja lõpetanud kodurallilt viies koht.

Jaapani ralli lõpetasid võitjatena Elvyn Evans / Scott Martin. Nende edu oli lõpuks meeskonnakaaslaste Sebastien Ogier / Vincent Landais ees 1.17,7 ja Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen ees 1.46,5.

“Tundub väga hea peale eelmise aasta viimast päeva siin (lõhkusid esikoha heitluses rehvi). Meil oli juba suur vahe peale reedet ja ei pidanud suruma. Aitäh meeskonnale ja tänud kõigile selle suurepärase tulemuse eest. Tundub hea siin Jaapanis nii lõpetada,“ võttis karjääri kaheksanda MM-etapivõidu teeninud Evans võistluse kokku.

Toyotale oli see hooaja üheksandaks etapivõiduks ja ajaloo teiseks kolmikvõiduks. Võrdselt kolm etapivõitu võtsid nii Rovanperä, Evans, kui ka Ogier.

Ott Tänak / Martin Järveoja ütlevad Jaapani ralli järel M-Sport meeskonnale sayonara ja naasevad hooajaks 2024 Hyundai leeri

Ott Tänak / Martin Järveoja lõpetasid karjääri viimase võistluse M-Sport meeskonna eest kuuenda kohaga. Eestlastele kaks ralli võitu ja veel kaks poodiumikohta. Hooaja kokkuvõttes kuulus neile neljas koht.

“Ausalt öeldes on raske seda aastat kokku võtta, raske on olnud püsida tempos, ei ole iseendaga ka alati rahul olnud. Raske aasta, aga vähemalt proovisime. Vaatame, mida tulevik toob,” võttis Tänak finišis hooaja kokku.

WRC2 klassi parimad olid Jaapani teedel tänavused maailmameistrid Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen (Škoda Fabia Rally2).

Jaapani MM-ralli lõppjärjestus

1.Elfyn Evans / Scott Martin 3:32:08,8
2.Sebastien Ogier / Vincent Landais +1.17,7
3.Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen +1.46,5
4.Esapekka Lappi / Janne Ferm +2.50,3
5.Takamoto Katsuta / Aaron Johnston +3.10,3
6.Ott Tänak / Martin Järveoja +3.28,3
7.Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen 7.33,7
8.Nikolay Gryazin / Konstantin Aleksandrov +8.49,6
9.Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak +19.25,9
10.Hiroki Arai / Hiroki Tachikui +22.22,7

Autoralli MM-hooaeg 2024 saab alguse jaanuari viimasel nädalavahetusel, kui 25.-28.jaanuarini sõidetakse järjekorras 92. Monte-Carlo ralli.

Fotod: Toyota Gazoo Racing, M-Sport

Back to top button