Uus-Meremaa MM-ralli testikatse parimad olid Rovanperä/Halttunen. Avakatse võit Tänak/Järveojale.

Uus-Meremaa MM-ralli avakatse võit Ott Tänak/Martin Järveojale

Autoralli MM-hooaja 2022 üheteistkümnenda etapi, Uus-Meremaa ralli testikatsele anti Eesti aja järgi start kolmapäeva hilisõhtul 23:00. 3,54 km pikkusel Shakedown katsel näitasid parimat aega MM-liidrid Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1). Soomlaste parimaks ajaks, mis jäi teistele püüdmatuks oli 1.27,7.

Rovanperä/Halttunen järel lõpetasid kolm Hyundai i20 N Rally1 autodel sõitvat võistluspaari, kes mahtusid 0,1 sekundi sisse. Testikatse teist kohta jäid jagama neljal korral katse läbinud Oliver Solberg/Elliott Edmondson ja Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe. Mõlemad võistluspaarid jäid testikatse parimatest maha vaid 0,1 sekundiga. Ott Tänak/Martin Järveoja läbisid testikatse kolmel korral ja kaotasid katsevõitjatele 0,2 sekundiga. Eestlastest omakorda 0,3 sekundi kaugusel lõpetas 2010. aastal Uus-Meremaa rallil teise koha saanud Sebastien Ogier (Toyota GR Yaris Rally1) ja tema kaardilugeja Benjamin Veillas. Parima M-Sport Ford tulemuse eest hoolitsesid testikatsel Gus Greensmith/Jonas Andersson (Ford Puma Rally1). Briti/Rootsi ühisekipaaž kaotas Rovanperä/Halttunenile 0,8 sekundiga.

10.Hayden Paddon/John Kennard Hyundai i20 N Rally2 +7,6

Uus-Meremaa MM-ralli avakatsena sõideti 1,78 km pikkune Pukekawa Auckland Domain publikukatse, mis Eesi aja järgi sai alguse neljapäeva hommikul 08:08.

Lühikesel, paljude „sõõrikutega“ ja vihmamärjal asfaldil sõidetud katsel näitasid parimat aega Tänak/Järveoja, kes said kirja aja 1.45,8.

„Vaatame, mis meil teha õnnestub. Mu pea käis ringi sellel katsel ja vahepeal ei saanud aru, et kus tee läheb – see polnud ausalt öeldes väga lõbus. Meistritiitli heitlus pole meie kätes,“  sõnas Tänak avakatse finišis.

Eestlaste järel katse teine aeg iirlastele, kes pikalt katse liidrina püsisid ehk M-Sport meeskonna esipaarile Craig Breen/Paul Nagle (Ford Puma Rally1). Esikolmiku lõpetasid Neuville/Wydaeghe, kes jäid meeskonnakaaslastest maha 1,6 sekundiga. MM-liidritel Rovanperä/Halttunenil ei õnnestunud katse perfektselt ja kaotusekundeid kogunes neil Tänak/Järveojale 2,6. Parima Toyota meeskonna tulemuse eest hoolitsesid avakatsel Takamoto Katsuta/Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1), kes peale avakatset hoiavad kahe sekundilise kaotusega neljandat kohta.

WRC2 arvestuses lähevad esimesele pikale võistluspäevale liidrina vastu koduteedel sõitvad Hayden Paddon/John Kennard (Hyundai i20 N Rally2).