WRC hooaja 2024 esimese testikatse parimad olid Ott Tänak / Martin Järveoja

Ott Tänak / Martin Järveoja näitasid hooaja esimesel testikatsel parimat minekut

Eesti aja järgi 17:31 anti Prantsusmaal, Gapis start WRC hooaja 2024 esimesele testikatsele.  Kuivades oludes sõidetud 3,28 km pikkuse Monte-Carlo ralli Shakedown katse parimat aega näitasid Ott Tänak / Martin Järveoja. Peale aastast pausi Lõuna-Korea meeskonnas tagasi olevad eestlased sõitsid esimesel läbimisel ajaks 2.00,5, mis jäigi aina „mustemaks“ läinud teeoludes päeva parimaks.

„Numbrid on numbrid. Väga põnev, veidi ka ärev on alustada uut hooaega uues autos. Siin võistelda on alati väljakutse, kuigi olen siin varemgi sõitnud, siis on teadmatust. Püüame võtta maksimumi,” sõnas Montes karjääri 150. MM-starti tegev Tänak esimese läbimise järgselt.

Eestlastest vaid 0,1 sekundi kaugusele jäid uue musta disaini saanud Toyota GR Yaris Rally1 autoga Elfyn Evans / Scott Martin.

„Ootan, et saaks juba sõita ja uuele hooajale vastu minna. Ma pole kunagi õnnelik autoga, kuid sa tead see on minu moodi. Kõik ok, kuid tundub, et pidamist pole väga,“ sõnas Evans Shakedown katse finišis.

Eestlaste meeskonnakaaslased Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe jäid 3,28 kilomeetriga Tänak / Järveojast 0,8 sekundi kaugusele. Kui Tänak ja Evans läbisid testikatse kolm korda, siis Neuville vastavalt uutele reeglitele vaid kaks kohustusliku korda.

„Tunne on hea ja olen uue hooaja ootel. See, et tuleb põnev on kindel ja loodan, et meil saab olema nädalavahetuseks hea start. Hoolimata kergematest oludest saab ikkagi olema väljakutseid pakkuv võistlus. Proovime anda hea show ja lõpetada hea tulemusega,“ sõnas Neuville.

Sebastien Ogier läheb legendaarsetel Monte teedel püüdma karjääri 10. võitu

Monte-Carlo rallil tänavu kümnendat võitu püüdev  Sébastien Ogier ja tema kaardilugeja Vincent Landais jäid eestlastest täpselt sekundi kaugusele.

„Kahjuks ei ole siin ralli stardis rohkem, kui 8 Rally1 autot, mis tähendab, et see sport peab midagi tegema. Oleme siin ja püüame nädalavahetust nautida. Ma arvan, et must värv sobib Yarisele väga hästi ja loodetavasti on see ka sama kiire,“ sõnas Ogier.

Adrien Fourmaux pidi kohe avaläbimise järel hooldusesse tagasi sõitma, kuid sai hiljem ikka tagasi rajale

Kui kõik Hyundai ja Toyota võistluspaarid pääsesid testikatselt probleemideta, siis Fordi võistlejad Adrien Fourmaux / Alexandre Coria Ford Puma Rally1 hakkas juba avameetritest veidi streikima ja jäi avaläbimise järel üsna pikaks ajaks mehaanikute hoole alla. Lõpuks said prantslased siiski rajale tagasi ja sõitsid välja aja 2.06,6, mis jäi Tänak / Järveojale alla 6,2 sekundiga. M-Sport meeskonna parima aja eest hoolitsesid Gregoire Munster / Louis Louka, kes sõitsid välja aja 2.05,9.

WRC2 klassi parimaks ajaks sõideti 2.08,8. Montes debüüti tegevatest Toyota GR Yaris Rally2 autodest olid parimad viienda aja välja sõitnud Sami Pajari / Enni Mälkönen, kes kaotasid parimatele 5,2 sekundiga.

Monte-Carlo ralli 2024 Shakedown tulemused

1.Ott Tänak / Martin Järveoja 2.00,4
2.Elfyn Evans / Scott Martin +0,1
3.Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe +0,8
4.Sebastien Ogier / Vincent Landais +1,0
5.Takamoto Katsuta / Aaron Johnston +3,2
6.Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen +5,2
7.Gregoire Munster / Louis Louka +5,5
8.Adrien Fourmaux / Alexandre Coria +6,2

VIDEO: Rally TV Monte-Carlo Shakedown katse esimese läbimise ülekanne

VIDEO: Monte-Carlo Shakedown hetked

Järjekorras 92.Monte-Carlo ralli start antakse Monacos neljapäeval 17:52. Avapäeva sõidetakse kaks kiiruskatset ja läbitakse 46,20 katsekilomeetrit. SS1 Thoard / Saint Geniez antakse start 21:35.

Kõikidel Monte-Carlo pika nädalavahetuse sündmustel hoiab LIVE-s pilku peale ka Shell Helix Powerstage Live Blogi ja õhtuti ilmuvad ka video formaadis päevakokkuvõtted.

Fotod: Hyundai Motorsport, Toyota Gazoo Racing, M-Sport

Back to top button