WRC meeskondade juhtide ja pilootide mõtted enne Belgia MM-rallit.

Neljapäeval, 18.augustil antakse kell 17:01 start tänavuse autoralli MM-hooaja üheksanda etapi Shakedown katsele. Järgnevalt on võimalik lugeda mida arvavad eesootava Ardeca Ypres Rally Belgium võistluse eel kõigi kolme WRC meeskonna juhid ja piloodid.

🎙️ Toyota Gazoo Racing meeskonna juht 🇫🇮 Jari-Matti Latvala

„Ieper on väljakutset pakkuv ja kiire asfaldi ralli, kus on palju tugevaid pidurdusi, palju lõikamisi ja palju muda, mis teele tuleb. Kui seal peaks sadama, siis saab olema väga libe ja sõitjad peavad pidevalt olema võimelised pinnast lugema ja hindama kuidas pidamine muutub. Oleme sel aastal tänu eelmise aasta kogemusele palju paremini valmistunud. Mõistame ralli iseloomu ja oleme testinud palju sarnasematel teedel. Seega ma arvan me oleme palju rohkem konkurentsis ja saame heidelda võidu nimel. Lisaks saab olema põnev näha GR Yaris H2 võistlemas: mul oli põnev sellega võistelda Fuji 24 tunni sõidul, koos Akio´ga ja nüüd saame seda sama tehnoloogiat näidata ka ralli katsetel. Ma oleksin väga tahtnud selle autoga ise sõita, kuid kuna ma pean end fokuseerima rallile, siis ma ootan huviga, et mida Juha Kankkunen arvab vesinikautoga sõitmisest.“

🎙️ MM-arvestuse liider #69 🇫🇮 Kalle Rovanperä

„Tunnen end Belgiasse minnes hästi. Eelmine aasta oli meil kokkuvõttes seal päris hea ralli ja ma nautisin uue võistluse väljakutset ning loodetavasti suudame hea tulemuse teha ka sel korral. Tee stiil on päris keeruline, kus on palju lõikamisi ja palju muda ja kruusa teel. Palju sõltub ilmaoludest: kui on kuiv, siis me nägime eelmine aasta, et esimeste autode jaoks saab tee tolmune olema, kuid kui peaks olema märg, siis see peaks meile esimesena teel olles perfektselt sobima. Meil oli paar nädalat tagasi hea test ja omavahel öeldes ma arvan me saime autot väga palju paremaks.“

🎙️ MM-arvestuse 4. mees #33 🇬🇧 Elfyn Evans

„Ieper on unikaalne võistlus ja täiesti teistsugune, kui meie viimased rallid. Isegi võrreldes meie viimase asfaldiralliga Horvaatias on olud täiesti erinevad. Seal on palju pikki sirgeid ja ristmike, mis tunduvad paberil üsna otsekohesed, kuid reaalsus on kaugel sellest. Seal on palju pinnase muutumisi, tee on tihti väga kitsas ja hüplik ning pidurdamine suurelt kiiruselt mahapööretesse on kriitiline. Need kellel on seal eelnevad kogemused näitasid selle kogemuse väärtust möödunud aastal. Ralli eelsel testil kasutasime eelmise aasta teadmisi ja nüüd teame, mis meid ees ootab ja mida autolt tahame. Ootan võistlust, et näha milleks me suutelised oleme.“

🎙️ MM-arvestuse 7.mees #4 🇫🇮  Esapekka Lappi

„Ieper saab kindlasti olema raske väljakutse. Olen seal osalenud ühe korra, kaheksa aastat tagasi, kui etapp oli veel Euroopa meistrivõistluste osa. Meie kiirus oli ok, kuni me teelt välja sõitsime. Tegelikult ootan väga sinna naasmist. Ma naudin seda autot asfaldil väga. Horvaatias ei saanud me tulemust, mis me tahtsime, kuid ma olin väga rahul, kui hea auto oli sõita ja sellepärast olen ma ka enne Belgiat enesekindel. Mul pole küll eelmise aasta kogemust, mis teistel, kuid sellegipoolest arvan ma, et oleme konkurentsis ja võimelised heitlema hea positsiooni nimel.“

🎙️ Hyundai Shell Mobis World Rally Team meeskonna direktori asetäitja 🇨🇵 Julien Moncet

“Kuigi see on olnud väga lühike ettevalmistusaeg, saame Belgiasse kaasa võtta palju enesekindlust. Võit Soomes näitas, et Hyundai i20 N Rally1 on töökindel, konkurentsis ja võimeline võitma rallisid. Esinesime Belgias möödunud aastal hästi, kui Thierry ja Martijn juhtisid meid kaksikvõiduni nende kodurallil. Meie tempo Horvaatia rallil oli tugev, seega me loodame samal pinnasel taas sellele kiirusele. Oliveri jaoks saab olema järjekordne võimalus õppida ja areneda. See on osa tema õppimise protsessist ja me peame talle andma võimalikult palju aega autos. Kolm päeva nendel katsetel saab olema keeruline, sest teed on nõudlikud ja konkurents tihe nagu alati. Meie eesmärgiks on jätkuvalt kasvatada meeskonna siseselt positiivset momentumit ja taas heidelda poodiumi kõrgeima astme nimel.”

🎙️ MM-arvestuse 2. mees 🇪🇪 #8 Ott Tänak

“Soome ralli võit mõjus meeskonna moraalile väga hästi. Ieper on üsna unikaalne asfaldiralli, mis tundub esmapilgul lihtne, sest seal on palju sirgeid ja mahapöördeid. Tegelikkuses on see üsna keeruline võistlus, sest ristmikud ja lõikamised on väga erinevad ning üpris nõudlikud, eriti kui ilm on heitlik. Lõikamiseks peab olema stabiilne auto ja palju enesekindlust. Proovime Soomest saadud tempot hoida, isegi kui tegemist on väga erinevat tüüpi ralliga.”

🎙️ MM-arvestuse 3.mees 🇧🇪 #11 Thierry Neuville

“Belgia Ieperi ralli, meie koduralli on tõenäoliselt võistlus, mida me hooaja jooksul kõige rohkem ootame. Mul on head mälestused nii eelmisest aastast, kui ka eelnevatest osalemisest, kui võistlus oli IRC osa. Ma ei jõua ära oodata, et seal tagasi olla. Lõpuks peale mitut keerulist kruusarallit saame tagasi asfaldile. Loodame kodupubliku, fännide, toetajate ja perede ees taas võidusoonele tagasi pöörduda. Oleme motiveeritud ja valmis endast parima andma. Meil on vaid üks eesmärk ja see on korrata meie möödunud aastat võitu. See ei saa lihtne olema, sest konkurents on tihe. Me peame olema kindlad, et kõik on laitmatu, kui me tahame olla konkurentsis.”

🎙️ MM-arvestuse 14.mees 🇸🇪 #2 Oliver Solberg

“Soome ralli pettumus oli suur ja ma olen valmis sellest kiiresti tagasi tulema. Samas oli hea näha neid kõiki naeratusi ja tähistusi pärast meeskonna võitu. Naised ja mehed Alzenaus töötavad väga kõvasti selle nimel. Ieper on järgmine ja see on väga spetsiifiline etapp kalendris, kus on palju lõikamisi ja muda, mis teeb sellest ühe keerulisima asfaldi ralli. Mul on möödunud aastat head mälestused, kui juhtisin WRC2 arvestust. Sel aastal olen ma Rally1 autos, mis saab olema uus väljakute, kuid ma püüan kiiresti sõita. Sul peab olema väga täpne auto, et mahtuda nendele kitsastele teedele ja lihtne auto sõita nendel kõigil lõikamistel. Kõige tähtsam meie jaoks on, et me ei taha mingeid üllatusi.”

🎙️M-Sport Ford World Rally Team meeskonna juht 🇬🇧 Richard Millener

“See on olnud hooaja lühim ettevalmistusaeg jõuda sellele rallile ja ma pean ülistama meeskonna pingutusi, kes on väsimatult töötanud kindlustamaks, et autod oleks õigeks ajaks valmis. Me oleme kõik motiveeritud teades mis tempot Craig, Adrien ja Gus on seal varasemalt näidanud. Kuna Ieper on meil baasile kõige lähem ralli, siis tulevad paljud fännid meile kaasa elama. On tore taas fänne katsetel näha, paljusid, kes on meiega olnud nii headel, kui ka rasketel aegadel. Loodan neist paljudega kohtuda. Me tunneme end ralli eel hästi ja teame, et Puma on asfaldil tugev. Seega vaatame, mis me teha suudame ja kas me saame Cumbriasse tagasi sõita midagi hõbedast pagasnikus.”

🎙️ MM-arvestuse 6.mees #42 🇮🇪 Craig Breen

“Hea on Ieperisse tagasi minna, sest see on alati ralli, mis mulle meeldib. Ma olen seal osalenud palju kordi ja möödunud aastal läks meil ekstreemselt hästi, sest me heitlesime terve ralli võidu eest ja mul oli hea kiirus. Võitsime ralli 2019. aastal ehk enne, kui rallist sai MM-etapp ja meil on sealt head mälestused. Ootame rallit ja loodetavasti suudame teha hea tulemuse ning näidata auto kiirust, mis on asfaldil olnud kiire kohe algusest ja eks näis, mis me suudame.”

🎙️ MM-arvestuse 11.mees #44 🇬🇧 Gus Greensmith

” Ieper on väga keeruline ja unikaalne ralli, sest seal on väga vähe ruumi eksida, sest teeääred on kraave täis ja teed ise kitsad. See on keeruline ralli, kus võistelda, kuigi paberil näeb see lihtne välja.” Meil on terve aasta olnud asfaldil väga hea auto, seega me loodame selle hästi ära kasutada ja teha hea tulemuse.”

🎙️ MM-arvestuse 15.mees #16 🇨🇵 Adrien Fourmaux

“Mul on hea meel tagasi olla Ieperis ja olla tagasi asfaldil väga tehnilisel rallil. Seal on palju erinevaid pidamise astmeid ja palju mahapöördeid, kus peab olema kiire ja efektiivne. Seal on palju kiireid sektsioone, mis on kitsad ja madala pidamisega, seega peame seal fokuseeritud olema. See on sel hooajal lähim ralli mu kodule, kuhu on alla tunni tee. Seega ma loodan näha palju fänne ja nautida hetke. Mu eesmärk on sellel nädalal saada asfaldil enesekindlus tagasi ja ralli korralikul kohal lõpetada.”

🎙️ WRC2 arvestuse 6.mees #23 🇫🇮 Jari Huttunen

“Soome oli mulle väga põnev võistlus ja suur väljakutse, kuid on tore taas Rally2 autos tagasi olla. Möödunud aastal tegime Belgias tugeva esituse (WRC2 võit) ja tänavune formaat on enamvähem sama, seega me loodame eelmise aasta kogemuse hea tulemuse nimel ära kasutada. Peame alguses natukene autoga kohanema ja saame siis näha, mis sellest välja tuleb.”

Fotod: Toyota Gazoo Racing, Hyundai Motorsport, M-Sport

Back to top button