WRC Rally Estonia tutvustas Rotermanni kvartali keskväljakul 40 päeva pärast startiva Eesti MM-ralli plaane

Rally Estonia tutvustas täna Rotermanni kvartalis selle aasta plaane
  • Rally Estonia allkirjastas toetajatega koostöölepingud
  • KWOTA ja Rally Estonia lansseerisid koostöö, mille eesmärgiks on kompenseerida Rally Estonia süsinikujalajälg
  • 40. päeva pärast startival Rally Estonial osalevad nii WRC sarja kui ka Eesti meistrivõistluste parimad
  • Korraldajad on rallisõpradele ette valmistanud pea 60 pealtvaatamisala
  • Nii rajal kui raja ääres toimub Eesti-Soome maavõistlus
  • Rally Estonia suure avashow peaesineja on Terminaator

Reedel, 9.juunil toimus Tallinnas Rotermanni kvartali keskväljakul tänavuse WRC Rally Estonia ametlik pressikonverents, kus allkirjastati koostöölepingud ja tutvustati tänavuse Eesti MM-ralli plaane ja tegevusi.

Lisaks juba tuttavatele koostööpartneritele oli Rally Estonial rõõm tervitada uue tulijana KWOTA-t, kellega koos on püstitatud ühine eesmärk kompenseerida 600 tonni süsinikuheidet. Kõikidel rallifännidel on võimalus anda oma panus ja neutraliseerida enda WRC Rally Estonia külastuse ajal tekitatud jalajälg. Täpsem lisainfo leitav Rally Estonia kodulehel.

Rally Estonia pakub sel aastal võistlejatele juba tuttavaid kiiruskatseid ning lisaks ka uusi väljakutseid

Neljandat aastat järjest võõrustab Rally Estoniat Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum, kus asuvad Service Park, EXPO, võistluskeskus ja meediakeskus. Võistluste ava- ning finišipoodium asub traditsioonilises paigas Tartu südames, Raekoja platsil.

Eestis sõidetav MM-ralli 2023 pakub sel aastal võistlejatele juba tuttavaid kui ka uusi väljakutseid. Kui Peipsiääre, Mustvee, Elva jt katsed on teada juba varasemast, siis uute väljakutsetena on osalejaid ees ootamas uus testikatse ja pühapäeval sõidetav Karaski kiiruskatse. Mõnevõrra on uuenenud ka Otepää ja Kambja kiiruskatsed.

Teist aastat järjest sõidetakse Rally Estonia nädalavahetusel ka Eesti autoralli meistrivõistluste etapp (v.a. klass EMV9 ehk veoautod). Kui ühtekokku sõidetakse WRC Rally Estonia raames tänavu 21 kiiruskatset, siis Eesti meistrivõistluste punktidele sõidetakse neist viiel.

Lisaks Rally Estonia korraldajatele said tänasel pressikonverentsil sõna ka paljud Eesti rallitipud, kes kodusel MM-etapil 40 päeva pärast võistlustulle minemas – Martin Järveoja, Robert Virves, Georg Linnamäe, Egon Kaur, Gregor Jeets, Jaspar Vaher, Patrick Enok, Romet Jürgenson, Karl-Markus Sei ja Timmu Kõrge. 

Rally Estonia direktor Urmo Aava: “Tänavuse aasta kõige tähtsam sõnum rallisõpradele on digitaalne rallipass, mida on väga lihtne osta ja kasutada. Koostöös KWOTA-ga on kõigil rallikülastajatel võimalik oma jalajälg koheselt neutraliseerida ja südametunnistus jääb puhtaks. Pealtvaatamisaladega oleme sel aastal palju vaeva näinud, et kõnetaksime kõiki rallisõpru ja tõstaksime ihukarvad püsti. Need peaks inimesi tooma mugava otseülekande vaatamise asemel metsa. Paljud alad on omavahel kombineeritud ning valikut peaks olema kõigile, nii mugava elamuse otsijale kui ka tulihingelisele rallifännile. Näiteks võib laupäeva hommikul vaadata esimesel ringil Alaküla hüpet ja seejärel liikuda 1,5 km kaugusele Roiu pealtvaatamisalasse. Meie eesmärk on pakkuda pealtvaatajatele võimas emotsioon ja tekitada selline äge eestluse klomp kurku.“

Pealtvaatajaid ootab ees tõeline rallifestival ja Eesti-Soome maavõistlus

20.-23.juulini toimuval WRC Rally Estonial ootab rallisõpru sel aastal ligi 60 pealtvaatamisala, mis jagunevad kahe eri tüübi vahel – ARENA ja AREA. Erinevaid võimalusi peaks olema küllaga nii mugavamat vaatamist eelistavatele pereinimestele kui tõsistele rallifännidele ja samuti ka mootorratta või karavaniga tulijatele.

Eesti Rahva Muuseumi territooriumil ootab pealtvaatajaid nii WRC kui ka Eesti meistrivõistluste osalejate ja meeskondadega hoolduspark, mis on kõigile huvilistele TASUTA. Lisaks hoolduspargile ootab rallisõpru ka EXPO, kus leidub põnevat tegevust kogu perele. Rallisõpru kutsub kõigil päevadel külastama ka Eesti Rahva Muuseum (ERM), mille peahoonest on võimalik soetada 5€ maksev eripääse, millega on võimalik vaadata püsinäitust ning pääseda otse läbi ERM-i peahoone ka hooldusparki.

Kui rallirajal peavad Eesti – Soome maavõistlust omavahel Ott Tänak ja Kalle Rovanperä, siis raja äärde kutsub Rally Estonia kõiki rallisõpru koos riigilippudega, sest toimumas on fännidevaheline lipuvõistlus.

Vinget meelelahutust pakub legendaarne Terminaator ja punktikatsel ootab ees eriline rahvuslik aktsioon

Tartu Raekoja platsil asuval poodiumil saab 20.juulil WRC Rally Estonia algust suurejoonelise avatseremooniaga, millele järgneb stardipoodium. Peale seda sõidetakse ERM-i külje all esimene kiiruskatse ning õhtul tuleb Tartu Raekoja platsil lavale Terminaator, kes on lubanud fännidele enneolematu lavashow. Reedel autasustatakse sealsamas Eesti meistrivõistluste parimaid ning reede õhtul toimub Tartu Lauluväljakul ametlik kontsert Kuum Tuur, kus esinemas Nublu ja 5MIINUST.

Pühapäeval on punktikatse katse finišisse, Leigole planeeritud laulu- ja tantsupeo traditsiooni kandjatega eriline rahvuslik aktsioon. See saab teoks koostöös Veronika Portsmouthi ja Eesti Segakooride liidu ning Kristel Maruste ja Eesti Maaülikooli Rahvatantsuansambli Tarbatuga. Pärast Leigot suunduvad võistlejad Tartu Raekoja platsile, kus ootab ees lõpupoodium.

Tänavuselt Rally Estonialt ei puudu ka traditsioonilised fännitooted, põhikollektsioon ja erikollektsioon, mis on koostöös Sportlandiga olnud aastaid maailma parimal tasemel. Sportland fännipoed on leitavad pealtvaatamisalades, hoolduspargis ja Tartu kesklinnas.

Rally Estonia kommertsralli direktor Tarmo Hõbe: „Nii nagu iga aasta, nii ka sel korral paneme palju rõhku ka meelelahutusele, et oleks tegemist kogu pere rallifestivaliga. Neljapäeva õhtu algab traditsioonilise avashowga, kus esinemas mitmed tuntud Eesti artistid, kes hetkel veel jäävad üllatuseks. Neljapäeva õhtule paneb punkti enneolematu Terminaatori kontsert. Reede õhtul on kõik oodatud Tartu lauluväljakule, kus leiab aset eksklusiivne Nublu ja 5MIINUST suvetuur.

Meelelahtust jagub Tartus ja Tartu ümbruses kõikidesse päevadesse ja kõigega kursis olemiseks tasub hoida silma peal Rally Estonia erinevatel kanalitel – rallyestonia.ee koduleht, pealtvaataja rakendus ja Rally Estonia ametlik ajakiri.“

WRC Rally Estonia 2023 pääsmed on müügil Rally Estonia ja Piletilevi kanalites. Rallipass võimaldab ligipääsu kõikidesse pealtvaatamisaladesse ning külastaja saab ise endale koostada meelepärase programmi. Samadelt lehtedelt on võimalik soetada ka unikaalne FIN-EST rallipass, mis tagab ligipääsu kahele MM-etapile: Eesti ja Soome.

Täpsema info katsete ja kõige muu kohta leiab juba ilmunud Rally Estonia 2023 ametlikust ajakirjast, mis on müügil Circle K jaamades üle Eesti. Digiajakiri on Delfi keskkonnas kättesaadav alates 16.juunist. Lisainfo on leitav Rally Estonia kodulehel, aadressil www.rallyestonia.ee

FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp WRC Rally Estonia 2023 sõidetakse Tartus ja Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre, Mustvee ning Kastre valla teedel 20.-23.juulini.

Foto: Pille Russi

Back to top button