Ypres Belgia MM-ralli testikatse võitsid Neuville / Wydaeghe. Tänak / Järveoja kuuendad, Linnamäe / James R5 autode arvestuse kolmandad.

Neuville / Wydaege on ka tänavu Belgia MM-ralli suurimad võitjasoosikud

Neljapäeval anti Belgias start tänavuse hooaja üheksanda MM-ralli Shakedown katsele. 7,34 km pikkuse ja Nieuwkerke nime kandnud testikatse võitsid kodupubliku rõõmuks Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1). Belglased läbisid kohati päris vihmamärgades tingimustes sõidetud katse neljal korral ja said parimaks ajaks 3.44,4.

Kolmel korral testikatse läbinud MM-liidrid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) jäid koduteedel sõitvatest Hyundai võistlejatest 0,6 sekundi kaugusele. Testikatsel teistest erineva rehvivalikuga (pehmed) sõitnud Oliver Solberg / Elliott Edmondson (Hyundai i20 N Rally1) läbisid sarnaselt meeskonnakaaslastele katse neljal korral ja kaotasid lõpuks neile 1,3 sekundiga.

Solberg / Edmondsoniga täpselt identse aja 3.45,7 sõitsid välja ka Elfyn Evans / Scott Martin Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1).

Ott Tänak ja sünnipäeva tähistanud Marti Järveoja läbisid testikatse Hyundai i20 N Rally1 autol neljal korral ja said parimal korral kirja aja 3.46,8, mis andis üldarvestuses eestlastele kaheksanda resultaadi. Neuville / Wydaeghest jäid nad maha 2,4 sekundiga.

Parima M-Sport Ford meeskonna tulemuse eest hoolitsesid möödunud aastal teisena lõpetanud Craig Breen / Paul Nagle (Ford Puma Rally1). Iirlased läbisid katse viiel korral ja jäid lõpuks võitjatest viiendana 1,6 sekundi kaugusele.

R5 autode arvestuses olid testikatse parimad Sebastien Bedoret / Francois Gilbert (Škoda Fabia Rally2 Evo). Georg Linnamäe / James Morgan (WV Polo GTI R5) näitasid testikatsel head tempot ja said kirja paremuselt kolmanda aja. Võitjatest jäid nad maha täpselt sekundiga.