Kõik hommikused kiiruskatsed võitnud Kalle Rovanperä  / Jonne Halttunen lähevad teise ringi katsetele vastu 15,5 sekundilises edus.

Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen võitsid kõik reede hommikused kiiruskatsed

Keenia MM-ralli jätkus reede hommikul kolme kiiruskatsega ja päevale läksid liidrina vastu Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1), kelle edu Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1) ees oli 0,1 sekundit. Hommikusele ringile läksid kõik Rally1 autod nii, et kaasas oli kaks pehmet varurehvi. Ainsana läks teist teed Esapekka Lappi, kelle auto pagasis oli üks varu. Hommikuse ringi moodustasid kolm katset, millest kaks esimest olid identsed eelmise aastaga ja kolmas pööratud suunas. Kolmest kolm katsevõitu võtsid hommikusel ringil valitsevad maailmameistrid Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1). Kui avakatse finišis ei olnud soomlane rahul auto seadistustega ja ütles, et neil ei tohiks nii juhtuda, siis järgmisel kahel tundis ta end juba paremini ja päeva pikima katse Kedong (31,50 km) esimese läbimise võitis ta lähima jälitaja ees, kelleks oli Tänak 11,1 sekundiga.  

Kalle Rovanperä meediatsoonis: “Tunne on hea, kuid hommik oli keerulisem, kui me arvasime. Teadsime, et esimene katse on selline otsimine seade osas, kuid see polnu päris see. Peame pealelõunaks parema lahenduse leidma. Pole lihtne, sest katsed on nii erinevad, siis pead tegema kompromissi. Viimane katse oli nagu uus, sest võrreldes eelmise aastaga teises suunas ja seal sain vahet teha.”

Kolmest hommikusest katsest kahel näitasid teist aega Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1). Kokkuvõttes hoiavad soomlased nelja katse järel 15,5 sekundilise kaotusega absoluutarvestuse teist kohta.

Lappi hoolduspausi eel: “Täitsa hea. Polnud liiga rasked olud ja olid täpselt sellised olud mida ootasin ja isegi veidi paremad. Tavaliselt mulle meeldivad kiired lõigud, kuid siin on päris palju üllatusi. Mul oli veel mõned väikesed probleemid. Kui need kõrvale jätta, siis ma naudin. Muidu tunnen end mugavalt ja olin aegades üllatunud. Ma saan rohkem suruda, hetkel on tempo selline, et sõidame läbi ja vaatame, mis sai.”

Reede hommikuse ringi lõpetasid kolmandana Tänak / Järveoja. Kui hommiku esimese katse finišis ei olnud Tänak rahul auto käitumisega ja ütles, et on keeruline, siis päeva kahel järgneval oli seis parem. Teise ringi eel hoiavad eestlased 16,8 sekundilise kaotusega kolmandat kohta.

Tänak hoolduspausi eel: “Tegelikult oli hea ring ja mingit draamat polnud. Auto polnud perfektne ja ei saanud head tunned, kuid muus osas puhas ja murede vaba sõit, mis on kõige tähtsam. Hea, et meil oli ees paar autot, sest teeolud läksid veidi paremaks. Meie eesmärk oli teha hea ja draamavaba algus rallile. Keeruline öelda, et mis teisel ringil olud on. Sel ringil olid paar paha kohta, kuid ei midagi muud.”

Rally1 võistluspaaridest sattusid hommikusel ringil ainsana probleemidesse neljapäevase publikukatse võitnud Neuville / Wydaeghe. Belglased lõhkusid reede teisel katsel parema tagumise rehvi ja otsustasid sellega lõpuni sõita.  

Neuville Wydaeghe Hyundai SS3 finišis

Kuna rehvi protektor oli terve tagumise külje puruks peksnud ja kere sisse auk tekkinud, siis päeva viimasel katsel tuli võistlejatel endi tolmu eest kaitsmiseks kanda krossiprille ja piloodil ka näomaski. Lisaks tegid nad ülesõidul autosse kaasa puuoksa, mille otsa sidusid rätiku, et vajadusel esiklaasi tolmust puhastada.

VIDEO: Neuville / Wydaeghe valmistumas SS4

Thierry Neuville hoolduspausi eel: “Ootamatu rehvipurunemine. Kaotasime seal katsel aega ja autos oli seejärel palju tolmu. Pidime selle suureks levikuks natukene McGryverit mängima, kuid lõpuks oli parem, kui me arvasime. Rehvipurunemise tõttu kaotasime 6-7 sekundit, kuid muus osas oli palju puhastamist ja tegime, mis saime. Teisel ringil saab ehk olema raskemad olud ja ehk ka vihma.”

WRC2 klassi juhivad nelja kiiruskatse järel ligi kahe ja poole minutiga Gus Greensmith / Jonas Andersson (Škoda Fabia RS Rally2). Võistluse eel võidusoosikuks peetud Oliver Solberg / Elliott Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2) pidid kahel katsel purunenud rehvivahetuseks peatuma ja kaotavad liidritele 3.48,8.

Keenia MM-ralli jätkub hommikuste katsete kordustega, millest esimene saab alguse 12:48.

Fotod: Toyota Gazoo Racing, WRC.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to top button