Kreeka MM-ralli avakatse võitsid MM-liidrid Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen. Ott Tänak/Martin Järveoja jäävad liidritest 0,7 sekundi kaugusele

Kreeka MM-ralli avakatset olid vaatama tulnud tuhanded inimesed

Kreeka MM-ralli, mille toimumise ja mitte toimumise osas oli pikalt küsimärk sai neljapäeva õhul stardi Ateenas sõidetud 1,48 km pikkuse publikukatsega. See oli esimene kord, kui võistlejad said Kreeka MM-ralli 2023 raames võistlusautodesse istuda, sest 3 päeva kestnud vihma ja üleujutuste tõttu olid korraldajad sunnitud tühistama traditsioonilise võistluseelse testikatse.

Lühikese avakatse parimad olid valitsevad maailmameistrid Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1), kes said kirja aja 1.32,9.

Kalle Rovanperä:

„On tore alustada rallit Ateenas fännide ees sõites. Katse oli keeruline, kuid proovisime seda nautida ja aeg oli hea. Tavaliselt kui see oleks kuiv, ei pruugi see olla minu jaoks parim ralli stiil, kuid praegu, kui on sellised tingimused, võiks see olla natuke parem. Sellegipoolest loodan, et katsed on vähemalt natukene kuivamas võrreldes sellega, millises seisus olid need kirjutamise ajal. See oli päris suur väljakutse, kuna viimastel päevadel sadas palju vihma. Legendi koostamine polnud lihtne, kui on nii porine ja nurki nii hästi ei näe.“

Vaid 0,3 sekundiga kaotasid neile kaasmaalased Esapekka Lappi/Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1). Möödunud aastased Kreeka MM-ralli võitjad Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) said näitasid avakatsel paremuselt kolmandat aega ja kaotavad avakatse järel liidritele 0,4 sekundiga.

Ott Tänak/Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) alustasid hooaja kümnendat etappi 0,7 sekundilise kaotusega ja hoiavad enne reedet viiendat kohta.

Ott Tänak:

“Oleneb, mis olud on ja kaugel oleme, sellest sõltub kas võtame riske. Tegelikult on eesmärk ilma probleemideta lõpuni jõuda peale paari ebaõnnestunud rallit.”

WRC2 arvestuses näitasid avakatsel parimat minekut Andreas Mikkelsen/Torstein Erikksen (Škoda RS Fabia Rally2). 2021. aasta Kreeka ralli WRC2 klassi võitja Mikkelsen edestas lähimaid jälitajaid, kelleks olid Marco Bulacia/Diego Vallejo (Škoda RS Fabia Rally2) 0,7 sekundiga.

Möödunud aastal Kreeka teedel Juunioride MM-tiitli võitnud Robert Virves (Ford Fiesta Rally2) näitas avakatsel koos kaardilugeja Craig Drewga WRC2 klassi paremuselt jagatud kaheksandat aega. Mikkelsenist jäi saarlane maha 1,9 sekundiga.

Robert Virves:

“Ootan alati võimaust sõita Rally2 autoga. Eelmine aasta oli ralli teistsugune, kui sel korral, kuid mis me teha saame. Püüame seda võimalikult palju nautida.”

Georg Linnamäe/James Morgan (Hyundai i20 N Rally2) jäid Virves/Drewle avakatsel alla vaid 0,1 sekundiga ja hoiavad reede eel WRC2 klassi 11.kohta.

Georg Linnamäe:


„Saab olema super keeruline, sest olud on keerulised ja ma ei tea mida homselt oodata.”

Kreeka MM-ralli järjestus peale SS1

1.Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) 1.32,9
2.Esapekka Lappi/Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1) +0,3
3.Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) +0,4
4.Dani Sordo/Candido Carrera (Hyundai i20 N Rally1) +0,5
5.Ott Tänak/Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) +0,7
6. Sébastien Ogier/Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) +1,3
7.Takamoto Katsuta/Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1) +1,3
8.Pierre-Louis Loubet/Nicolas Gilsoul (Ford Puma Rally1) +1,7
9.Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen (Škoda Fabia RS Rally2) +2,1
 
18.Robert Virves/Craig Drew (Ford Fiesta Rally2) +4,0
21. Georg Linnamäe/James Morgan (Hyundai i20 N Rally2) +4,1

Kreeka MM-ralli jätkub reedel viie kiiruskatsega, milles esimene saab alguse 08:23 ja mida on algsest 18,19 km lühendatud 8km võrra ehk uueks katse pikkuseks on 10,37 km. Kõik katsed tuleb läbida ilma hoolduspausita ja päeva katsete kilometraažiks saab olema 86,52 km.

Foto: M-Sport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to top button