Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe lähevad pühapäevale vastu Horvaatia MM-ralli liidrikohalt!

Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe oli laupäeva kõige kiirem võistluspaar

Horvaatia MM-ralli jätkus peale lõunat hommikuste katsete kordustega ja sarnaselt hommikule oodati vihmasaju algust. Ka teisele ringile võtsid võistlejad kaasa vihmarehvid.

Kui hommikul vihma ei sadanudki, siis pärastlõunal sadas, kuid seda kohati ja vaid avakatsel. See tähendas eelist pehmetel rehvidel sõitnud Toyota võistluspaaridele. Katsevõit Elfyn Evans / Scott Martinile (Toyota GR Yaris Rally1), kes edestasid sekundiga Sebastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1) ja 6,7 sekundiga Thierry Neuville / Martijn Wydaeghet (Hyundai i20 N Rally1). See tähendas, et lõunapausiks 4,3 sekundilist edu omanud Hyundai võistlejad olid esikoha kaotanud ja jäid nüüd Evans / Martinist kahe sekundi kaugusele. Brittide eduseis kestis vaid ühe katse ja juba järgmisel haarasid belglased liidrikoha tagasi. Kui hommikul olid Neuville ja Evans sõitnud 20,77 km pikkuse katse täpselt nulli, siis nüüd oli Neuville paremus 4,3 sekundit. Sealt edasi belglased enam seljataha ei vaadanud ja võitsid järelejäänud kaks kiiruskatset. Kuna Neuville võitis ka päeva viimase katse, millel pikkust 9,11 km, siis täitis ta sellega ka kokkuleppe, mis oli ralli eel tehtud kaardilugeja Wydaeghega. Nimelt oli kaardilugeja öelnud rajakirjutamise ajal, et kui nad selle katse mõlemad läbimised võidavad, siis ostab ta endale Porsche 911.
“Pole suur edu päeva lõpuks, kuid meil oli väga hea päev. Meil polnud pärastlõunal parim rehvivalik, kuid saime hakkama. Ta (Martijn Wydaeghe) ei ole nüüd väga õnnelik, sest peab ostma endale Porsche. Peme homme edasi suruma ja tegema õige rehvivaliku. Suutsime oma edu hoida ja oleme õnnelikud,” sõnas rõõmus Neuville päeva viimase katse finišis.
Terve võistluspäeva vinge heitluse pidanud ja vahepeal ka liidrikohta hoidnud Elfyn Evans / Scott Martin lõpetasid päeva teisel kohal ja jäävad pühapäeva eel liidritest maha 4,9 sekundiga.
“On olnud tore päev. Mis ma oskan öelda, hea päev ja hea sõit, kuid ei suutnud päris Thierry päeva kokkuvõtteks.

Legendaarsed Sebastien Ogier ja Julien Ingassia.

Hommikusel ringil katse võitnud Ogier / Landais vähendasid küll esimese korduvkatsega liidritega vahe 7,6 sekundi peale, kuid mitte kõige parem sõit ja üks napp pääsemine suurendas selle päeva lõpuks 11,6 sekundi peale.
„Surusime terve päeva nii palju, kui suutsime ja meil oli hea päev autos. Ma jätkan ka homme surumist, sest see vahe on eilsest ja me teadsime, et see tuleb. Kõik pole veel läbi ja annan endast homme kõik,” võttis Ogier päeva kokku.
Kui reedel sõidetud katsete kordustel näitasid Ott Tänak / Martin Järveoja kahel korral TOP3 tempot, siis sel korral TOP4. Hoolduses tegid eestlased küll auto juures palju muudatusi, kuid paremaks see tunnet autos ei teinud.
„Üheltpoolt vaadates oli neil eespool oma heitlus ja meil polnud millegi nimel heidelda ja tahtsime päeva lõpuni tulla. Teiselt poolt tegime ise pärastlõunal sammu tagasi, sest ei tundnud end autos mugavalt ja ei leidnud enam head rütmi. Vahetasime välja tagadifri, amordid ja muud asjad, et aru saada kus me oleme, kuid midagi positiivset ei tulnud. Poovime end homseks tagasi saada sinna, kus olime eile pärastlõunal, sest teame, et siis asjad enamvähem toimisid. Peame homme kõvasti proovima,“võttis Tänak päeva kokku.

Laupäeva viimase katse järel jagati ka Horvaatia ralli esimesed MM-punktid, mille saamiseks peab ka pühapäeval finišeerima.

Georg Linnamäe / James Morgan jäid laupäeval tehnilistel põhjustel rajaäärde

Georg Linnamäe / James Morgani päeva rikkus tehniline probleem

Rally2 autode arvestuses läheb pühapäevale vastu liidrina Nikolay Gryazin (Citroën C3 Rally2). Hommikusel ringil liidritelt aega tagasi võtnud, kuid siis rehvipurunemise tõttu aega tagasi andnud Yohan Rossel / Arnaud Dunand (Citroën C3 Rally2) jätkasid ründamist ka teisel ringil, kuid päeva viimasel katsel ajakaardi segaduse tõttu 10 sekundit trahvi saanud mehed jäävad pühapäeva eel liidritest 39,5 sekundi kaugusele. Rally2 arvestuse kolmandad on äreva hetke üle elanud, kuid napilt pääsenud Sami Pajari / Enni Mälkönen (Toyota GR Yaris Rally2), kes jäävad liidritest 1.05,8 kaugusele. WRC2 arvestuse kolmandad on Pepe Lopez / David Vázquez (Škoda Fabia RS Rally2), kes kaotavad esikohale 2.21,6.
Horvaatias MM-punktidele mitte sõitvad Georg Linnamäe / James Morgan startisid teise ringi katsetele Rally2 arvestuse üheksandalt kohalt, kuid kohe avakatel tekkinud käigukasti hoovastiku probleem sundis nad päeva katkestama.

Horvaatia MM-ralli jätkub pühapäeval nelja kiiruskatsega, millest esimene saab alguse 08:08.

P.S Junior WRC liidrite Romet Jürgenson / Siim Oja kokkuvõtte leiab SIIT

Fotod: Hyundai Motorsport, Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Back to top button